טיפול בפחד מכלבים

 

מהו פחד מכלבים?
כלב הוא חית המחמד הנפוצה ביותר. הם נמצאים כמעט בכל בית ובהליכה ברחוב יש סיכוי רב להיתקל בהם. פחד מכלבים (סינופוביה) כשמו כן הוא- כל מפגש או אפילו ראייה מרחוק של כלב מעוררת פחד וחרדה אצל הילד או האדם שסובל ממנה שיכולים לבוא לידי ביטוי בקפיאה במקום, הזעה, רעידות, דופק מהיר, ניסיון לברוח או בכי וצעקות. פחד מכלבים יכול לנבוע מסיבות שונות: טראומה בעבר ממפגש עם כלב כמו נשיכה או קפיצה של הכלב, פחד מכלבים גדולים שנראים מאיימים (למרות שיש כאלה שגם מפחדים מכלבים קטנים), חוסר חשיפה לכלבים בגיל הילדות, השפעה של אחד מההורים בבית שגם הוא מפחד מכלבים או פשוט פחד שאין לו הסבר הגיוני.

פחד מכלבים יכול לגרום לילד להימנע מפעילויות יומיומיות שיגרתיות כמו הליכה בנחת ברחוב, הליכה לבד ברחוב או ביקור אצל חבר עם כלב. לזה מתווספות מחשבות ותחושות של חוסר מסוגלות עצמית- אני לא יכול להתגבר על הפחד, אני לא יכול להיות לבד, אני לא יכול לשלוט בתגובות שלי, אני יכול להיפגע בכל מקום על ידי כלב. כל אלה מגבילים את הילד ופוגעים בביטחון העצמי שלו. 

 

מהו טיפול בפחד מכלבים?
הטיפול בפחד מכלבים מיועד להכיר לילד את עולם הכלבים במטרה לחזק את הביטחון העצמי שלו ולאפשר לו לנהל חיים נורמטיביים. בתחילת המפגשים הילד לומד להכיר מהו כלב, איזה גזעים יש, מהי שפת הכלבים- מה אומר כלב שנובח, כלב שמקשקש בזנב וכו', הילד לומד להכיר את הציוד של הכלב והכל במטרה לתת מקום ל"יצור" שמפחיד אותו. בהמשך יתחיל הילד להכיר את הכלבות שלי: לאקי, ננה ומיני, כל פעם כלבה אחת. בהתחלה כשהוא בפנים וצופה בה דרך החלון, לאחר מכן יצפה בה כשהדלת פתוחה והוא יכול לתת לה חטיפים וללמד אותה לשבת או לשכב ארצה ולבסוף יפגוש וילטף אותה. בנוסף, נצא לתצפית בגינת כלבים על מנת להכיר ולראות גזעים נוספים ולנהל בזמן אמת את החרדה.

 

החשיפה האיטית לעולם הכלבים תאפשר לילד להכיר אותם בזמן שהוא יכול לשלוט בחרדה ובפחד וכך להצליח לעבד אותם וללמוד להתנהל אחרת. במפגש שלו עם הכלבה חווה הילד הצלחה, הוא מצליח להגיד לכלבה מה לעשות והיא מקשיבה לו. כלומר, הוא מצליח לנהל את הכלב ולא הכלב אותו. בסיום התהליך הילד אינו חייב לאהוב כלבים אלא לדעת ולהכיר אותם במטרה לחיות לצידם בשלווה.

 

כמה זמן נמשך הטיפול?
כל ילד הוא עולם ומלואו, לכל ילד יש את הקצב שלו, לכל אחד יש פחד וחוויה שונה מכלבים ולכן אין זמן מוגדר לטיפול. ישנם ילדים שמגיעים לטיפול למספר מפגשים בודדים ויש כאלה שהתהליך נמשך איתם שנה ויותר.

 

למי מיועד טיפול בפחד כלבים?

טיפול בפחד מכלבים מיועד לילדים ובני נוער מגיל 4-18.

 

כיצד מתנהל הטיפול?

הטיפול מתקיים אצלי בקליניקה במזכרת בתיה.

אורך כל מפגש 45 דקות ומחירו 320 ש"ח.
 

מטרת הטיפול נקבעת במפגש שלי עם ההורים בלבד. במפגש זה אני לומדת מכם על הילד החל משלב ההיריון ועד היום. ביחד אנו קובעים מטרה לטיפול ולפיה יתנהלו המפגשים עם הילד.

בנוסף, לאחר כל חמישה מפגשים אפגש אתכם ההורים על מנת לקבל מכם מידע כיצד הטיפול תורם לילד בבית וכן אשתף אתכם בתכנים שעלו בטיפול.
מפגש היכרות נמשך שעה ועלותו 350 ש"ח
לאחר מכן כל מפגש הורים נמשך 45 דקות ועלותו 350 ש"ח.

 

 

לפרטים נוספים וקביעת מפגש היכרות: דפנה 050-5359553

או צרו איתי קשר במייל: monshrid@gmail.com

 

site by Armadil   |  powered by webydo