טיפול בעזרת כלבים

 

מהו טיפול בעזרת כלבים?

מחקרים רבים בדקו את השפעת בעלי החיים על בני האדם ועל ילדים בפרט והיתרונות שהתגלו הם רבים. כלב הוא חיית המחמד הנפוצה ביותר והאינטראקציה הבינאישית בין הכלב לילד דומה לתקשורת בין אנשים. כתוצאה מכך, הקשר שנוצר בין הילד לכלב מאפשר הרבה יותר מהשלכת רגשות על חיה אחרת.

 

יתרונות הטיפול בעזרת כלבים:

הכלב משמש "ראי" למצבו הרגשי של המטופל. בחדר הטיפולים משמש הכלב ככלי השלכתי של רגשות המטופל על הכלב וכך יכול המטופל להתמודד עם הרגשות.

 

הכלב משמש "כאובייקט מעבר" וכמושא להשלכה. הכלב "הולך" עם המטופל ונענה לצרכים שלו ומספק תחליף לדמות משמעותית מחייו של הילד (אב, אם וכד').

 

הכלב יכול לשמש ככלי לשיחזור חוויות ויכולת לעשות תיקון.

 

המפגש עם הכלב מזמן לנו מפגש ישיר עם מעגל החיים כולו: המלטה, הזדווגות, טיפול בצאצאים, מוות, תוקפנות.

 

המטופל מתמודד עם מצבים שונים בהם הוא נתקל באינטראקציה ובעבודה שלו עם הכלב: הצלחה, כישלון, אכזבה, התרגשות וכדומה.

 

הכלב מעניק למטופל מקום אמיתי משלו, ללא ציונים או ביקורת, ללא שיפוטיות איך המטופל נראה או מה לבש.

 

השיטה בה אני עובדת:

שיטה ייחודית בה במהלך הטיפול ישנו שילוב בין התחום הטיפולי לתחום האילוף במטרה להעצים את יכולותיו של הילד. הילד לומד פקודות בסיסיות בעזרתן הוא יכול לחזק את הקשר שלו עם הכלב. הלמידה שלו והדאגה שלו לכלב יובילו לחיזוק ביטחונו העצמי והיכולת שלו ללמד ולדאוג ליצור חלש ממנו המעניק לו אהבה ללא גבולות או תנאים.

 

 

למי מיועד טיפול בעזרת כלבים?

טיפול בעזרת כלבים מיועד לילדים ובני נוער מגיל 4-18 עם קשיים רגשיים, בעיות התנהגות, פחד מכלבים, בעיות מוטוריות והפרעת קשב וריכוז (ADHD).

 

תחומי הטיפול:

קשיים רגשיים: פחדים וחרדות, דחייה, הפגת בדידות, פתיחות לילדים סגורים ומופנמים, יצירת קשר עם אנשים דרך הכלבים, פיתוח יכולות המנהיגות, חיזוק הביטחון העצמי ודימוי הגוף, לחץ חברתי, חרדת בחינות, פחד מכלבים ועוד.

 

בעיות התנהגות: מניעת אלימות, לקיחת אחראיות ואכפתיות, שינויים רגשיים והתנהגותיים.

 

בעיות מוטוריות: שיפור יכולות מוטוריות ופיזיות, טיפול בבעיות של רגישות יתר.

הפרעת קשב וריכוז (ADHD): העלאת יכולת הקשב והריכוז על ידי מתן כלים להתארגנות וביצוע משימות.

 

 

כיצד מתנהל הטיפול?

הטיפול מתקיים אצלי בקליניקה במזכרת בתיה. במפגשים הטיפוליים אני עובדת עם שתי הכלבות שלי: ננה כלבה בינונית בצבע חום בהיר, בת 5, מתוקה ועדינה שאוהבת ילדים והם מרעיפים עליה חיבוקים. השנייה זו מיני, כלבה בגודל קטן, מעורבת בצבע חום, בת 3, שובבה, מתוקה ואוהבת ליטופים.

הטיפול מורכב מ: 20-12 מפגשים שמתקיימים אחת לשבוע (ניתן להגדיל את מספר המפגשים).

אורך כל מפגש 45 דקות ומחירו 280 ש"ח.
 

מטרת הטיפול נקבעת במפגש שלי עם ההורים בלבד. במפגש זה אני לומדת מכם על הילד החל משלב ההיריון ועד היום. ביחד אנו קובעים מטרה לטיפול ולפיה יתנהלו המפגשים עם הילד.

בנוסף, אחת לחודשיים (או לפי הצורך), אפגש אתכם ההורים על מנת לקבל מכם מידע כיצד הטיפול תורם לילד בבית וכן אשתף אתכם בתכנים שעלו בטיפול. מפגש היכרות וכל מפגש הורים נמשך שעה ועלותו 320 ש"ח.

 

 

לפרטים נוספים וקביעת מפגש היכרות: דפנה 050-5359553

או צרו איתי קשר במייל: monshrid@gmail.com

 

site by Armadil   |  powered by webydo