הכן כלבך לקיץ - איך לעבור את הקיץ בשלום
 

החום הכבד מהווה מטרד לא רק לנו, בני האדם, אלא גם לכלבים. ניתן בקלות להקל על הכלב בקיץ אם נדע את הסכנות לכלבים ואת הדרכים להגן עליהם. בטור זה אפרט כיצד תוכלו לשמור על כלבכם בפני סכנות הקיץ ובנוסף אפרט אלו אפשרויות ישנן לשמירה על כלבכם כאשר אתם נוסעים לחופשה.

 

הכלב בקיץ- כך תגנו על כלבכם

בניגוד לבני האדם, הכלבים אינם מזיעים. הדרך שלהם לקרר את עצמם היא באמצעות הלחתה- אותה פעולה של הוצאת הלשון החוצה ונשימה מהירה. הרוק על הלשון מתאדה ועוזר לצינון גופו של הכלב. כאשר אתם משאירים את הכלב בבית השאירו לו חלון לאוורור ואם הכלב חי בגינה הכינו לו פינה מוצלת. בשני המקרים השאירו לכלב קערה עם מים. בעת הוצאת הכלב לטיול העדיפו הליכה על מדרכה או על אדמה כיוון שהאספלט הלוהט מחום השמש עלול לגרום לכוויות בכפות הרגליים של הכלב.  בכל מקרה, העדיפו לצאת עם הכלב לטיול בשעות הבוקר או בשעות הערב כאשר הטמפרטורה נמוכה יותר. גם כלבים יכולים לסבול ממכות חום ולכן המעיטו בפעילות גופנית כמו ריצה ביום חם. במידה ואתם נוסעים עם הכלב במכונית אל תשאירו את הכלב במכונית סגורה אפילו לרגעים ספורים.

 

אם אתם לוקחים את הכלב לטיול בשדה זכרו שגם שם ישנן סכנות: נחשים החוזרים לפעילות, עלולים להכיש את הכלב. דבורים, שכלבים נהנים לשחק ולתפוס אותם בפיהם, עלולות לעקוץ אותם. בכל מקרה של הכשה או עקיצה יש להגיע במהירות לווטרינר לקבלת טיפול רפואי. בקיץ הפרעושים והקרציות נפוצים יותר ויש להקפיד לענוד לכלב קולר נגד קרציות ולבצע טיפול מונע לפרעושים.

 

נוסעים לחופשה, ומה עם הכלב?

האפשרויות לשמירה על הכלב כשאתם בחופשה מגוונות וגם המחירים משתנים:

עזרה מחברים: בתור ילדה היינו נעזרים בחברים שהוציאו את הכלבות שלנו והאכילו אותן. פתרון זה נוח - החברים לרוב מכירים את הכלב, ניתן לסמוך עליהם ולהשאיר להם את המפתח לבית על מנת שיוכלו להיכנס לטפל בכלב, להאכילו ולדאוג למים טריים. פתרון זה גם הזול וניתן לצ'פר את החבר בסכום סמלי או מתנה שהבאתם מהחופש.
 

דוגווקר (מוליך כלבים) או דוגסיטר (שמרטף לכלבים): הם מוציאים את הכלב לשלושה טיולים ביום או יותר (הכל כפי שתסכמו איתם מראש) וידאגו לו לאוכל ושתייה. המחיר יהיה בסביבות 30 שקלים עבור כל טיול או מחיר יומי. בשבתות ייתכן והתעריף יהיה גבוה יותר.

 

פנסיון כלביםהפנסיונים הפכו בשנים האחרונות לנפוצים ביותר ומהווים מקום אידיאלי לנסיעות ארוכות. בפנסיון ישהה כלבכם בתא לבד או בשיתוף כלבים נוספים, בהנחה שהוא כלב אשר מסתדר עם כלבים אחרים. במשך היום יוציאו את הכלב לגינה שם ישהה רוב היום וישחק עם כלבים אחרים. ישנם פנסיונים בהם ניתן לשלב אילוף לכלב בזמן שהייתו שם או לפנק אותו בארוחות גורמה ושחייה בבריכה. מחירי השהייה בפנסיון נעים בין 60 שקל ליום ויכולים להגיע ל-90 שקל ליום אחד. מלבד היתרון שהכלב אינו נמצא לבדו בבית במהלך היום, בפנסיונים ישנו טיפול וטרינרי במידת הצורך.

 

פנסיון ביתי: בעת האחרונה החלו להיפתח פנסיונים ביתיים בהם אנשים מחזיקים בביתם מספר כלבים מצומצם ודואגים להם בעת חופשתכם. עלות השהייה בפנסיון ביתי דומה למחיר של פנסיון רגיל. היתרון בפנסיונים מסוג זה הוא שהכלב נמצא בתוך בית, אומנם בבית של מישהו אחר, אך לא בתא, ויש איתו כלבים אחרים. החיסרון בפנסיון ביתי הוא שלא בכולם יש פיקוח וטרינרי או ביטוח במידה וקורה לכלבכם משהו בעת שהייתו שם.

 

דפנה מונשרי אילוף כלבים וחינוך גורים: דפנה 050-5359553
או צרו איתי קשר במייל: monshrid@gmail.com

site by Armadil   |  powered by webydo